Шлях у лікування починається з істинного діагнозу…

Адреса:

м. Львів, вул. Наукова, 12а

Дуплексне сканування (УЗД) судин ніг

У медичному центрі «Істина» м.Львів, вул. Наукова 12а Вам запропонують УЗД судин нижніх кінцівок за допомогою кольорового дуплексного сканування, яке дозволяє не тільки побачити судину, її стінки, оточуючі тканини, але і рух крові по судині, його напрямок, швидкість, перепони, які порушують нормальний кровоплин (бляшки, тромби та ін.).

При ультразвуковому дослідженні оцінюються вираженість і поширеність варикозного розширення вен, наявність ознак тромбозу або його наслідків у глибоких і поверхневих венах, стан клапанного апарату глибоких і поверхневих вен, ступінь клапанної недостатності та її поширеність. При візуальній оцінці в В-режимі визначаються нерівномірне розширення просвіту і зміна траєкторії ходу поверхневих вен, підвищення ехогенності їх стінок, при приєднанні тромботичного ураження – наявність тромбів у просвіті вен.

За допомогою цього методу ми маємо змогу виявити такі хвороби, як облітеруючий атеросклероз з наявністю гемодинамічно значущого стенозу артерій верхніх і нижніх кінцівок з уточненям локалізації процесу, облітеруючий ендартериіт, діабетичні макроангіопатії.

Дослідження в колірному і спектральному допплерівських режимах дозволяє уточнити характер гемодинамічних розладів і оцінити ступінь клапанної недостатності.

УЗД судин ніг ( дуплексне сканування) рекомендується:

– при відчутті важкості та болю в ногах;

– у разі швидкої втоми при ходьбі;

– при відчуттях поколювання на шкірі ніг;

– при підвищеній чутливості стоп до холоду;

– у разі появи на шкірі гомілок виразок (довгостроково не загоюються дефекти шкіри);

– у разі появи набряків на ногах;

– видимих під шкірою розширених вен ніг (варикоз) та в деяких інших випадках.

На УЗД судин ніг можуть бути виявлені наступні захворювання:

Атеросклероз артерій ніг (облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок) – це захворювання великих судин, яке, як правило, зустрічається після 40 років і проявляється наступними симптомами: біль і втому в ногах при ходьбі, підйомі в гору або по сходах, похолодання шкіри ніг, порушення росту волосся (облисіння) шкіри гомілок і стегон, поява трофічних виразок (довго не загоюються ран на шкірі ніг) та ін.

Облітеруючий ендартеріїт – це захворювання більш дрібних судин ніг, яке характеризується запаленням ділянок артерій і їх звуженням. Симптоми облітеруючого ендартеріїту схожі з такими при атеросклерозі артерій ніг.

Варикозна хвороба вен ніг – це захворювання, яке характеризується появою ділянок розширених вен і застоєм венозної крові в ногах. Основними симптомами варикозної хвороби вен ніг є: поява тяжкості в ногах, набряки, свербіж, потемніння і потовщення шкіри ніг, видимі під шкірою розширені вени, поява трофічних виразок (рани на шкірі гомілок). За допомогою допплер дослідження судин ніг визначаться ступінь прохідності вен (ширина просвіту), а також застій крові у венах ніг.

Тромбоз глибоких вен ніг – це захворювання, яке характеризується появою в венах згустків крові, що заважають відтоку крові з ніг. Тромбоз глибоких вен ніг проявляється набряками на ногах, болем при рухах в гомілковостопному суглобі. При кольоровій доплерографії (УЗД) судин ніг визначається місце утворення тромбу, що важливо для хірургічного лікування захворювання.

Дуплексне сканування – сучасний високоінформативний метод, який не потребує спеціальної підготовки, надає достовірну інформацію про стан судин, дозволяє встановити або підтвердити діагноз і, найголовніше, допомогти правильно і адекватно спланувати подальше лікування та , що теж дуже важливо, доступний по ціні.


Методика дослідження судин нижніх кінцівок