Шлях у лікування починається з істинного діагнозу…

Адреса:

м. Львів, вул. Наукова, 12а

УЗД захворювань передміхурової залози

В останні десятиріччя різко збільшилася кількість захворювань передміхурової залози. Тому для більшості чоловіків надзвичайно актуальне питання ранньої діагностики та якісного безболісного обстеження. Саме таким методом є ультразвукове дослідження передміхурової залози та УЗД органів калитки.

Покази до проведення УЗД:
Необхідно окремо виділити такий стан, як хронічний простатит, з усією багатогранністю і численністю причин, що призводять до його розвитку. За своєю поширеністю хронічний простатит практично не поступається таким захворюванням, як ішемічна хвороба серця, хронічний гастродуоденіт та багато інших. При УЗД передміхурової залози у пацієнтів з хронічним простатитом поряд з точними розмірами залози ми отримуємо детальну картину структури тканини даного органу, що визначає подальшу лікувальну тактику.
Надзвичайно ефективним є УЗД при виявленні змін структури залози, які найчастіше трактуються як «кальцинати» або «камені» передміхурової залози.
Доброякісна гіперплазія (аденома) передміхурової залози зустрічається практично у кожного другого чоловіка старше 60 років і виявляється або підтверджується саме за допомогою УЗД. Рак передміхурової залози – злоякісне новоутворення у чоловіків , що займає друге місце за рівнем смертності серед усіх злоякісних пухлин. Небезпека полягає в тому, що хвороба протікає практично непомітно до тих пір, поки злоякісна пухлина не виходить за межі передміхурової залози і не починає поширюватися в інші органи.

Для профілактики та раннього виявлення патологічних процесів передміхурової залози всі чоловіки старше 50 років повинні проходити щорічні, в т.ч. й УЗД, обстеження. УЗД органів калитки.

До органів калитки відносяться яєчка, придатки, оболонки яєчок, а так само насіннєві канатики. Ультразвукове дослідження дозволяє достовірно визначити наявність цих органів у калитці, оцінити їх розміри, ступінь зрілості і характер кровопостачання, а так само підтвердити або виключити наявність аномалій розвитку (крипторхізм), пухлин (семінома тощо), запалення (орхіт, епідидиміт, гидроцелє) , кіст (сперматоцелє) і судинної патології (варикоцелє, гіпо , атрофія яєчка).

Ультразвукове дослідження органів калитки показане при болях в області калитки, болючій або безболісній припухлості яєчка, придатка або калитки в цілому, так само УЗД входить в комплекс діагностичних процедур при чоловічому безплідді, еректильної дисфункції і зниженні лібідо (статевого потягу).

При УЗД органів калитки можна виявити і приховано протікаючі патології: субклінічного варикоцелє при чоловічому безплідді, окультних пухлин яєчка, тестикулярного мікролітіазу, який, як доведено, є фоновою патологією при пухлинах яєчка і безпліддя.