Шлях у лікування починається з істинного діагнозу…

Адреса:

м. Львів, вул. Наукова, 12а

Дуплексне сканування (УЗД) ниркових артерій

Дуплексне сканування (УЗД) ниркових артерій Функції нирок в організмі людини надзвичайно важливі. Нирки складаються з великої кількості маленьких капілярних ниркових клубочків та канальців. Саме в цих клубочках відбувається процес фільтрації крові, після чого з організму виводяться сечовина, надлишок солей, залишкові продукти перетворення ліків, завдяки чому підтримується сталість складу крові, регулюється загальний обсяг рідин організму, кількість і співвідношення в них солей натрію, калію та інших речовин. Навіть найменше порушення функції нирок може призвести до серйозних наслідків.

У патогенезі багатьох захворювань нирок судинний компонент відіграє велику роль. Крім того деякі системні захворювання , такі як гіпертензія, опосередковуються через судини нирок. Тому доплерівське дослідження ниркових артерій може дати дуже багато корисної інформації.

Досліджено, що саме cтеноз ниркової артерії викликає два синдроми: артеріальну гіпертензію та ішемічну нефропатію. На ураження ниркових артерій може вказувати різкий початок артеріальної гіпертензії (до 50 років це частіше фібромускулярна дисплазія, після 50 років – атеросклероз), розвиток стійкості до гіпотензивної терапії.

Найчастіші причини стенозу ниркових артерій – атеросклероз і фібромускулярна дисплазія.

Атеросклероз – причина стенозу ниркових артерій в 90% випадків, характерне ураження гирла і проксимальної третини артерій. Поширеність атеросклерозу ниркових артерій з віком збільшується, вона особливо висока у хворих з цукровим діабетом, ураженням аорти і клубових артерій, ІХС та артеріальною гіпертонією. Стеноз ниркових артерій – найчастіша причина симптоматичної артеріальної гіпертензії, він лежить в основі 1-5% всіх випадків артеріальної гіпертонії і служить причиною 20% випадків хронічної ниркової недостатності, що вимагає гемодіалізу. Це незалежний несприятливий прогностичний фактор у хворих з ураженням інших артерій. Крім того, хворі зі стенозом ниркових артерій мають найменш сприятливий прогноз серед усіх, кому проводиться гемодіаліз.

Фібромускулярна дисплазія служить причиною стенозу ниркових артерій менш ніж в 10% випадків. Найчастіше хворіють жінки у віці від 15 до 50 років. Характерно ураження двох третин дистальних ниркової артерії та її гілок.

До рідкісних причин стенозу ниркових артерій відносяться васкуліти, нейрофіброматоз і опромінення; крім того, стеноз ниркових артерій буває вродженим, може він виникати і за рахунок здавлення артерії ззовні.

Для оцінки важкості стенозу використовується швидкість кровотоку в ниркових артеріях. У клініці «Істина» Вам за показами висококваліфіковані спеціалісти проведуть дуплексне сканування (ультразвукову доплерографію) ниркових артерій , що дозволить виявити можливий стеноз ниркової артерії як причину артеріальної гіпертензії та своєчасно підібрати індивідуальне комплексне лікування.